Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 17:32

Сайт Вільшанської  районної бібліотеки для дітей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія бібліотеки

Изображение

1950 рік вважається датою заснування районної бібліотеки для дітей згідно запису першої  бібліотечної інвентарної книги. Інших документальних свідчень не збереглося. 
Першою завідувачкою була Базильська (Федорова) Марія Степанівна. У 1952 р. закінчила  заочно Одеський  культосвітній технікум. Працювала у бібліотеці по 1961 рік. Бібліотекарем була   Лавруш Анна Петрівна. 
Бібліотека не мала свого помешкання, тож часто доводилось переносити фонд з однієї  виділеної кімнати до іншої в  різних приміщеннях селища. 
Зі спогадів колишнього методиста РЦБС Л.А.Войкової:

«Бібліотека знаходилась в маленькому приміщенні – колишня церковна сторожка – біля Будинку культури (нині –  церква). Це були дві кімнати з маленькими вікнами. Стелажі були саморобні, прибиті до стін, проходи – дуже вузькі, часто, щоб дістати книги, використовували драбину. Та, не зважаючи на умови, в бібліотеці було гамірно й весело, завжди стояли черги».

     У 1961 р. Вільшанський район було розформовано, у зв’язку з чим, бібліотека для дітей стала дитячим відділом при зональній дорослій бібліотеці. 
З поверненням статусу Вільшанського району, у 1967 р., було відновлено районну дитячу бібліотеку. Її завідувачкою (згодом – заступник директора РЦБС по роботі з дітьми) стала бібліотекарка дитячого відділу районної зональної бібліотеки.

Изображение


 

 Опря Віра Федорівна (на фото), яка працювала на цій посаді з  1967 по 1998 рік. Юна Віра прийшла до бібліотеки зі шкільної  парти, заочно закінчила Київський державний інститут  культури і назавжди подружилася з дітьми і книгою, була  душею і організатором багатьох справ. Разом з нею творчо і  сумлінно працювала бібліотекарем Говорун Тамара Андріївна.

 Изображение

Бажання дітей відвідувати бібліотеку завжди було характерним. Про це  свідчить бібліотечна статистика  наведена в альбомі-естафеті «Наші  досягнення 60-ті роки 20 століття» (архів відділу розвитку дитячих  бібліотек і маркетингу ОДБ ім. А.П.Гайдара). Так, з 1967 по 1970 рр. зросла кількість читачів на 76 осіб, а відвідуваність – на 3274. У 1970 році  в РДБ  налічувалось 621 читач, 16,9 тис. одиниць бібліотечного фонду,  видача яких складала 21282 примірників. 
У ті роки подією для дорослих і дітей був приїзд літераторів до  Вільшанщини, під час проведення в нашій області Тижня української  літератури. На  фото: письменник В.Козаченко дає юному читачеві РДБ  автограф. 
РДБ виступала методичним центром для бібліотек району. Так, крім   виїздів до сільських бібліотек, діяла районна школа передового досвіду.  Завідуюча РДБ неодноразово вела заняття для сільських колег з питань удосконалення обслуговування юних читачів. 
У 1978 р. РДБ увійшла до складу районної централізованої бібліотечної системи. На той час приділялась значна увага організації керівництва  читанням, проведенню аналізів читання, поширенню бібліографічного інформування за допомогою рекомендаційних та інформаційних списків  літератури. Значне місце відводилось оформленню альбомів ідеологічного характеру «Герої комсомолу», «Ленін завжди живий», «Плани партії –  плани народу».

На початку 80-х, укріпилась матеріально-технічна база. У 1982 р. звели двоповерхову світлу й простору будівлю для бібліотек, що стала окрасою селища і великою радістю для читачів.
Изображение        Дитяча бібліотека розташувалась на першому поверсі  приміщення, де знаходиться й досі. У бібліотеку  придбали  телевізор,  магнітофон, радіолу, діапроектор,  фільмоскоп, меблі (на фото). 
        Збагатився й арсенал бібліотечного фонду. До нових  книг, дитячих журналів «Піонер», «Піонерія»,  «Малятко», «Барвінок»,  «Костер», «Мурзилка» додалось  240 платівок, 730 діафільмів і слайдів. Як результат,  збільшилась кількість читачів та  книговидачі.
        Бібліотека успішно координувала свою роботу зі  шкільними та позашкільними закладами. Як приклад,  надання  інформацій з  питань естетичного виховання учням 1-3 класів з районного естетичного центру. Бібліотекарі рекомендували  певну літературу  дітям і викладачам, проводили цікаві заходи в розрізі тем, що вивчались. Серед них, цикли бесід за  книгами і музичними творами,  голосні читання, усні журнали, літературні ранки, ігри, перегляди діафільмів і вистав  бібліотечного лялькового гуртка,  прослуховування грамзаписів, обговорення телепередач тощо. 
Ефективність була відчутною. Такі показники, як читаність, видача художньої та мистецької літератури зросли в декілька разів у порівнянні з минулими роками і, навіть, середньо республіканськими. З метою розповсюдження даного досвіду серед бібліотек області та України, у 1984 р. ОДБ ім. А.П.Гайдара видано буклет «У світ краси і добра» накладом 200 прим. 
Також, працівниками РДБ у 1985 р. було вирішено започаткувати клуб «У світі Прекрасного», який успішнофункціонує й дотепер, об’єднуючи дітей, захоплених поезією, музикою і живописом. Багато з яких навчалися в районній школі мистецтв.

ИзображениеЗ 1998 по 2004 рр. на посаді заступника директора РЦБС по роботі з дітьми перебувала Владова Тетяна Анатоліївна (на фото), випускниця   Олександрійського училища культури. Одним з головних напрямів роботи була популяризація історико-культурної спадщини українського і   болгарського народів. Цьому, зокрема, сприяв і заснований Т.А.Владовою клуб «Другарче» (2002 р.), який почали відвідувати діти з болгарським   корінням та усі охочі.
РДБ й досі підтримує творчі стосунки з районними закладами – дитячою школою мистецтв, Будинком культури, україно-болгарським   історичним музеєм.  
З 2004 р. колектив РДБ очолює Журжер
Олена Вікторівна, яка заочно закінчила Київський Національний університет культури і мистецтв,   працюючи у бібліотеці.


 

Изображение


 

Колектив Вільшанської РДБ

 

зліва направо: О.В.Журжер – заступник директора РЦБС
з питань обслуговування дітей

Л.О.Опря, О.М.Шикіта – бібліотекарі.


 

ИзображениеЗалучення дітей до книги в РДБ відбувається з дитячого садочку за допомогою екскурсій (на фото), які насичені цікавими заходами. Згодом, відбувається традиційна посвята дітей в читачі, як велике й цікаве дійство, учасникам якого обов’язково вручається пам’ятка «Правила користування бібліотекою і книгою».  


 

Изображение

Як і раніше, бібліотека приваблює дітей не тільки як заклад, в якому можна отримати безліч інформації, а й як місце творчих зустрічей користувачів. Так, у бібліотеці постійно організовуються заходи: з місцевими краєзнавцями, літераторами, викладачами дитячої школи мистецтв, членами бібліотечних клубів минулих років, народними умільцями, художниками, юними музикантами 
(на фото, ліворуч); яскраві виставки-презентації – книжкові та творчих робіт дітей (на фото);

ИзображениеИзображение  


 

 

екскурсії до україно-болгарського історичного музею (на фото);

Изображение Изображение

а також, сучасні популярні – флеш-моб «Кинь мишку – візьми книжку», майстер-клас «Рвана витинанка» (на фото) тощо

Изображение Изображение  


 

Приємних вражень усім відвідувачам РДБ додають ошатні куточки інтер’єру приміщення (на фото).

 

Изображение Изображение  


 

З 2008 р. РДБ має комп’ютерну техніку, доступ до мережі Інтернет.
Неодноразово РДБ була базою проведення обласних навчань. У 1983 р. відбувся обласний семінар-практикум для працівників відділів обслуговування дорослих і дитячих бібліотек області, організований спільно двома обласними бібліотеками (на фото).


 

 

У 2011 р. РДБ приймала керівників дитячих бібліотек на першому засіданні обласної школи бібліотечного консалтингу «Професійний тандем» і викликала позитивний резонанс серед них. 
У жовтні, цього ж року, колектив Добровеличківської РДБ, за ініціативи її директора, здійснив виїзд до колег Вільшанської РДБ для обміну досвідом, що сприяло розширенню професійних знань фахівців обох закладів.


Дані про РДБ

Структура бібліотеки – 2 абонементи, читальна зала
Штат – 3 одиниці
Бібліотечний фонд – 22720 прим. документів
Користувачі обслужені – 1000, у т. ч., за ЄРК – 645
Відвідування – 11080, у т. ч., Інтернет-відвідування – 485
Видача документів – 22009 од.
Використання новітніх інформаційних технологій – 1 ПК,
 1 багатофункціональний пристрій, телефон, E-mail


 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz